Този курс е създаден да подпомогне българските деца, живеещи в чуждоезикова среда, да научат лесно и приятно българската азбука и основните граматически правила на българския език. Препоръчва се на деца между 4/5 до 7 г., които за първи път учат български език. В курса ще откриете: 1. Как да науча българската азбука лесно и приятно. Печатни и ръкописни букви; 2. Гласните букви и техните звуци. Сричкуване; 3. Звучни и беззвучни съгласни. Звуко-буквени модели; 4. Езиковите единици дума и изречение; 5. Да играем на български - "У дома", "В училище", "В парка".
В края на курса децата билингви ще разпознават печатните и ръкописните букви от българската азбука и кои са гласни и кои съгласни, ще съставят буквени модели на думите и ще ги делят на срички. Ще обединяват познати думи в изречение и ще употребяват уместно езиковите средства, според комуникативната ситуация.

Това е курс за електронно дистанционно обучение по български език към БНУ "Бачо Киро", Алкоркон, Мадрид, Испания. В него ще се обучават деца, които разбират езика и искат да се научат да четат и да пишат на български език, но нямат възможност да посещават присъствената форма на обучението, организирано от училището.

Български език за 5. клас. Учебно помагало за подпомагане на ...Български език за 5 клас 

помагало за обучечние в училищата в чужбина

Това е курс за втори клас по български език и литература, разработен за БНУ "Св. св. Кирил и Методий" в Кувейт. 

Във втори клас учебната програма включва учебно съдържание от различни дялове на езика – фонетика, морфология, синтаксис, лексикология и лексикография, като се поставя акцент върху: звуковете (гласни – съгласни и фонетичните им промени в потока на речта, корелацията на съгласните звукове по признака звучност-беззвучност, корелацията на гласните звукове по признака тесни-широки), частите на речта (съществително име, прилагателно име, глагол, местоимение, предлог), видовете изречения по цел на изказване (съобщително и въпросително), словосъчетанието, лексикалното значение на думата, видовете учебни речници – правописен, енциклопедичен и пр. 

В учебното съдържание по литература се акцентира върху определени жанрове на литературата и фолклора за деца (басня, народна песен), фигури на речта (повторение и изброяване), компоненти на литературното произведение (епизод, литературен герой); върху формирането на читателска и езикова култура, върху определени жанрове на литературата и фолклора за деца (басня, народна песен), фигури на речта (повторение и изброяване), компоненти на литературното произведение (епизод, литературен герой); върху формирането на читателска и езикова култура, върху определени жанрове на литературата и фолклора за деца (басня, народна песен), фигури на речта (повторение и изброяване), компоненти на литературното произведение (епизод, литературен герой); върху формирането на читателска и езикова култура.